Z izvedbo projekta so želeli v omenjenem društvu mlade udeležence spodbuditi k temu, da se posvečajo svojemu osebnemu razvoju in da postanejo aktivni člani svojih skupnosti. Projekt je združil mlade udeležence iz Slovenije, Italije, Portugalske, Češke, Poljske in Bolgarije, ki so skupaj preživeli enajst nepozabnih dni, se učili, družili in delili svoje izkušnje.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Mladi so s sodelovanjem na mladinski izmenjavi razvijali in krepili svoje ključne kompetence ter si pridobili nova znanja, spretnosti in veščine. Podrobneje so spoznali področje socialnega podjetništva in različne priložnosti, ki se mladim na tem področju ponujajo. Krepili so tudi svojo podjetniško miselnost in razvijali različne poslovne ideje s področja socialnega podjetništva, s katerimi bi lahko pomagali k izboljšanju obstoječega stanja v svojih skupnostih.
Mlade udeležence so tudi seznanili s pomembnostjo načrtovanja in prepoznavanja učnih učinkov. Na koncu aktivnosti so udeleženci prejeli certifikat Youthpass, ki potrjuje njihovo udeležbo in napredovanje v ključnih kompetencah, ki jih podpira Evropska komisija. Udeleženci so projekt zaključili z novimi znanji, doživetji in prijateljstvi.