Projekt je združil mlade udeležence iz Slovenije, Španije, Slovaške, Češke, Poljske in Bolgarije, ki so skupaj preživeli enajst nepozabnih dni, se učili, družili in delili svoje izkušnje.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Mladi udeleženci so s sodelovanjem na mladinski izmenjavi razvijali in krepili svoje ključne kompetence ter si pridobili nova znanja, spretnosti in veščine. Razvijali so svojo medijsko pismenost, kritično razmišljanje in sposobnost analiziranja objav v medijih. Naučili so se iskanja informacij in spoznavali kako medijske objave vplivajo na njih. Organizatorji projekta verjamejo, da bo ta izkušnja mladim udeležencem pomagala, da bodo lahko v prihodnje z več kritičnosti razmišljali o vsem, kar preberejo ali slišijo iz medijev in si na ta način lažje sami krojijo svojo usodo.
Mlade udeležence so tudi seznanili s pomembnostjo načrtovanja in prepoznavanja učnih učinkov. Na koncu aktivnosti so udeleženci prejeli tudi certifikat Youthpass, ki potrjuje njihovo udeležbo in napredovanje v ključnih kompetencah, ki jih podpira Evropska komisija. Udeleženci so projekt zaključili z novimi znanji, doživetji in prijateljstvi.