Projekt je združil mlade udeležence iz Španije, Litve, Madžarske, Italije, Hrvaške in Slovenije, ki so se skupaj učili,družili in delili izkušnje.S temo recikliranja so v društvu želeli spodbuditi odprti pogovor o problemih onesnaževanja, s katerimi se družba soočav zadnjih letih.Udeleženci so tako spoznali stanje, zakone in statistike o onesnaževanju/recikliranju v drugih državah, nekateri pa so se naučili še kaj več o situaciji v lastni državi.Aktivnosti sovzpodbujale kritično razmišljanje udeležencev in kreativno iskanje vsakodnevnih rešitev, s katerimi lahko kot posamezniki pripomoremo k izboljšanju našega okolja na lokalni, državni in mednarodni ravni.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) V Murski Soboti spet zadišalo po gibanici in šunki
V središču Murske Sobote je danes potekal 14. Festival prekmurske šunke in prekmurske gibanice, seveda so ponudniki razvajali tudi z drugimi lokalnimi dobrotami. Dogodek po besedah organizatorjev vsako leto obišče vse več obiskovalcev. Namen festivala je promocija dveh zaščitenih prekmurskih izdelkov šunke in gibanice ter dvig zavesti o njihovem pomenu v lokalnem in širšem slovenskem prostoru. Fotografije: Diši po Prekmurju/FACEBOOK.
Kot primer dobre prakse so udeleženci obiskali murskosoboško podjetje Puppa Design, ki obratuje v prostorih nekdanje Mure. Puppa Designdeluje na konceptu “upcyclinga” kar pomeni da neprodana oblačila večjih znamk preoblikujejo v nove in unikatne izdelke.Kot so udeleženci spoznali tekom projekta, je tekstilna industrija ena izmedvečjih onesnaževalcev našega planeta. Podpiranje lokalnih podjetij, ki se odločajo zaokolju prijaznepristope k izdelavi oblačil, je samo eden izmed korakov, ki vodijo do čistejšega okolja. Obkoncu projekta so udeleženci prejeli tudi certifikat Youthpass, ki potrjujenjihovo udeležbo in napredovanje v ključnih kompetencah, ki jih podpira Evropska komisija. Certifikat se lahko doda tudi k življenjepisu in tako služi kot potrdilo o pridobljenih izkušnjah.