Dogodka, ki so ga poimenovali Skupaj preko slovensko-madžarskih meja, so se udeležili predstavniki Dijaške organizacije Slovenije, Študentske organizacije Slovenije ter Nacionalnega mladinskega sveta Madžarske. Srečanje je bilo namenjeno seznanitvi z delovanjem omenjenih organizacij, predstavitvi izzivov, s katerimi se te organizacije soočajo ter predstavitvi primerov dobrih praks in stalnih projektov, ki jih izvajajo.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Na podlagi podanih informacij so udeleženci analizirali skupne točke organizacij in začrtali možnosti nadaljnjega sodelovanja, s tem pa tudi krepitev slovensko-madžarskega prijateljstva ter sodelovanja med organizacijami.
V sklopu dogodka je potekala tudi novinarska konferenca, na kateri so širši javnosti predstavili cilje in namene dogodka, ki ga je finančno podprla Pomurska madžarska samoupravna narodna skupnost.