Osrednja tematika mladinske izmenjave je bila osredotočena na prepoznavanje in obvladovanje duševnih in čustvenih težav med mladimi. Projekt je združil mlade udeležence iz Slovenije, Španije, Slovaške, Češke, Poljske in Ukrajine, ki so skupaj preživeli enajst nepozabnih dni, se učili, družili in delili svoje izkušnje.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Mladi udeleženci so s sodelovanjem na mladinski izmenjavi razvijali in krepili svoje ključne kompetence ter si pridobili nova znanja, spretnosti in veščine. Spoznavali so, kako prepoznati simptome duševnih in čustvenih težav. Raziskovali so čustveno izgorelost, utrujenost in motivacijo. Naučili pa so se tudi izražati svoja čustva ter našli vir pomiritve skozi čuječe risanje in slikanje.
Organizatorji projekta verjamejo, da je ta izkušnja mladim udeležencem pomagala, da bodo postali bolj dovzetni za duševne težave ter da bodo sposobni prepoznati duševne težave in analizirati njihove vzroke ter se naučili obvladovati svoje psihično in čustveno stanje. Mlade udeležence so tudi seznanili s pomembnostjo načrtovanja in prepoznavanja učnih učinkov. Na koncu aktivnosti so udeleženci prejeli tudi certifikat Youthpass, ki potrjuje njihovo udeležbo in napredovanje v ključnih kompetencah, ki jih podpira Evropska komisija. Udeleženci so projekt zaključili z novimi znanji, doživetji in prijateljstvi.