Osrednja tematika mladinske izmenjave je bila osredotočena na problematiko hitre mode in tekstilnega odpada. Projekt je združil mlade udeležence iz Slovenije, Španije, Slovaške, Češke, Italije in Bolgarije, ki so skupaj preživeli deset nepozabnih dni, se učili, družili in delili svoje izkušnje.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Mladi udeleženci so s sodelovanjem na mladinski izmenjavi razvijali in krepili svoje ključne kompetence ter si pridobili nova znanja, spretnosti in veščine. Podrobneje so spoznali problematiko hitre mode in tekstilnega odpada. Spoznali so EU strategijo Trajnostni in krožni tekstil do leta 2030, s katero se EU loteva te problematike. Prav tako pa so spoznali EU kampanjo ReSet The Trend, s katero želi EU vključiti Evropejce v boj proti hitri modi in ozaveščati javnost o tekstilni strategiji EU. Organizatorji projekta verjamejo, da bo ta izkušnja mladim udeležencem pomagala, da bodo postali bolj dovzetni do problematike hitre mode in da bodo tudi sami prispevali svoj delež k zmanjševanju tekstilnih odpadkov ter k temu spodbujali tudi druge v svojem okolju.
Mlade udeležence so tudi seznanili s pomembnostjo načrtovanja in prepoznavanja učnih učinkov. Na koncu aktivnosti so udeleženci prejeli tudi certifikat Youthpass, ki potrjuje njihovo udeležbo in napredovanje v ključnih kompetencah, ki jih podpira Evropska komisija. Udeleženci so projekt zaključili z novimi znanji, doživetji in prijateljstvi.