Mentorji so učencem pomagali v strokovni in poljudnoznanstveni literaturi poiskati odgovore na vprašanja o gozdu, kot življenjskem okolju, o gospodarjenju z gozdom in o njegovih prebivalcih. Prepoznavanje drevesnih vrst, gliv in zelnatih rastlin so učenci morali opraviti na terenu. V spletnem delu tekmovanja je sodelovalo 17 ekip iz 8 pomurskih šol.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
V finalni del tekmovanja v poznavanju naravne in kulturne dediščine v Krajinskem parku Goričko se je uvrstilo 5 ekip, tri iz OŠ Puconci in dve iz OŠ Cankova. Naloge so reševali brez pomoči mentorjev. Pomerili so se v petih nalogah, ki so od njih zahtevale znanje, iznajdljivost in spretnost. Prepoznavali so ptice in lesne vrste ter odgovarjali na vprašanja povezana z gozdom. Najbolje se je odrezala ekipa Pande iz OŠ Puconci, sledile so jim ekipe Veveričke iz OŠ Cankova, Ekolegende iz OŠ Puconci, Kačji pastirji iz OŠ Cankova in Marjetice iz OŠ Puconci.
Javni zavod Krajinski park Goričko bo vse finaliste nagradil z izletom v Krajinski park Ljubljansko barje, kjer bodo nagrajenci spoznali naravne in kulturne značilnosti barja.Finaliste so pomagali nagraditi še Pustolovski park Bukovniško jezero, Doživljajski park Vulkanija in Trgovski center Maximus.