Razstavo sta pripravila Expano in Javni zavod Krajinski park Goričko, v začetku meseca pa so jo odprli soboški župan Aleksander Jevšek, vodja regijskega promocijskega centra Helga Lukač in direktorica Javnega zavoda Krajinski park Goričko Stanislava Dešnik.
Eden ključnih razlogov, da imamo v Sloveniji tako veliko biodiverziteto je stičišče štirih geografskih regij, alpske, panonske, dinarske in sredozemske. Razstava predstavlja najpogostejše ekosisteme v Sloveniji in je sestavljena iz devetih panojev. Na njih so predstavljeni gozdovi, kulturna krajina, visokogorje, naselja, celinske vode, mokrišča, morja in podzemlje naše države. Pripravljena je bila v okviru projekta Life Naturaviva, Biodiverzitete - umetnost življenja, izdelal pa jo je Nacionalni inštitut za biologijo.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
V omenjenem projektu ob Krajinskem parku Goričko sodeluje še devet projektnih partnerjev, z njim pa želijo javnost ozavestiti o bogati biodiverziteti Slovenije, o grožnjah, ki pretijo in pomembnosti njenega varovanja.