Po besedah koordinatorice projekta Brigite Barbarič so učence od 6. do 9. razreda obiskali mojstri rokodelstva in jim predstavili ter skušali približati različna znanja, praktično delo, poklic, ročna in rokodelska dela nekoč in danes ter jim popestrili šolski vsakdan. Učenci so od Karla Šalamona spoznavali lončarstvo, Marjan Hajdinjak jih je sprejel v mizarski delavnici v Gornjih Slavečih, Livija Temlin z vnukinjo Najo Marič in v sodelovanju s Suzano Farič jim je prikazala kvačkanje oziroma ženska ročna dela, Irena Podpečan je vodila delavnico peke domačega kruha in gibanic, Jožef Rogan in vnuk Filip pa sta zanje pripravila delavnico slamokrovstva in izdelkov iz slabe. Preizkusili so se tudi na ustvarjalnih delavnicah, kjer so ustvarjali iz usnja in gline, vodile pa so jih Barbaričeva, Kristjan Pertoci in Jasminka Krpič.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
"Učenci so dan preživeli zelo pestro. Dan dejavnosti so namenili medgeneracijskemu druženju, doživljanju in spoznavanju rokodelstva, izkustvenemu ter praktičnemu učenju ter ustvarjanju," je izpostavila koordinatorica in dodala, da so nastali številni različni izdelki. Na OŠ Kuzma se že vrsto let trudijo ohranjati znanja in veščine prednikov ter rokodelsko in obrtno dediščino, ki bi sicer med mladimi izginjala.