Vodja projekta Romana Lazar je povedala, da je delavnica večleten šolski projekt, katerega cilj je, da šolsko okolico uredijo tako, da služi poučevanju na prostem. Po njenih besedah se učitelji zavedajo, da pri otrocih in mladostnikih prevladujejo neaktivne oblike preživljanja časa. Doma večji del dneva presedijo pred računalniki in televizijo, pripeljani so v šolo in iz nje, v šoli ves dan sedijo, berejo, pišejo. Posledica fizične nedejavnosti je debelost in številne zdravstvene težave.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
Učilnica na prostem je inovativna učna oblika, katere cilji so predvsem omogočiti aktivnejše učenje, boljše pomnjenje, dosegati boljše rezultate pri ocenjevanju znanja, povečati motivacijo za učenje, omogočati izkustveno učenje, učenje za življenje in povečati fizično aktivnost učencev.
Otroci so se pošteno razgibali, izmenjali izkušnje in sodelovali. Povedali so, da jim je bilo zelo lepo, ker so sadili, kopali in pomagali odraslim. Delavnica je potekala na zelenici pred šolo pod vodstvom strokovnjaka za permakulturo Tomislava Gjerkeša. Zbrani so položili obrobo okoli učilnice na prostem, naredili gredo, posadili maline, postavili visoko gredo in jo zapolnili s paradižniki, jagodami, solato, rdečo peso ter zelišči, postavili so tudi dva žična kompostnika.