Med prostovoljci pa je tudi veliko posameznikom, ki delujejo vsakodnevno, brez posebnega izpostavljanja in objav na družbenih omrežjih. Kakor koli pa delajo in pomagajo, nihče med njimi za svoje delo ne pričakuje v zameno ničesar, saj so ravno dejanja tista, ki jih naredijo bogatejše. Tudi zaradi njih pa za vse sonce sije lepše in prijaznejše, je izpostavil Aleksander Jevšek, župan mestne občine Murska Sobota, ki je nagovoril zbrane v Gledališču Park. Zagnanim prostovoljcem so podelili štiri priznanja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Priznanje Naj prostovoljka je prejela Eva Abraham, aktivna članica Sveta za invalide pri Mestni občini Murska Sobota, vsestranska prostovoljka, ki aktivno in zagnano deluje pri več društvih in nudi pomoč posameznikom v stiski. S svojim delom je bistveno prispevala k dvigu kakovosti življenja v lokalni skupnosti.
Priznanje Naj prostovoljno društvo je prejela Mladinska ekipa Prostovoljnega gasilskega društva Murska Sobota za svoje prizadevno in vztrajno delo ter napredek. Mladi so tudi pomemben del pri nadaljevanju poslanstva med gasilci.
Naj prostovoljna organizacija je Škofijska Karitas Murska Sobota, ki je s pomočjo prostovoljcev v oporo ljudem v stiskah in najšibkejšim. V najtežjih časih so pomagali preko 12 tisoč posameznikom, kar je več kot 10 odstotkov prebivalstva v škofiji oziroma v Pomurju. Sproti pa so glede na potrebe razvijali različne socialno-varstvene programe, za mlade, ki so zašli, za matere v stiski ter še druge.
Naj prostovoljni dogodek pa je projekt Društva kreativne mladine Murska Sobota z naslovom Prostovoljci brez meja, v okviru katerega je 37 mladih iz Evrope pomagalo več institucijam, družinam in posameznikom. S svojim delom so ozavestili tudi številne mlade, da so spoznali, kako plemenito je prostovoljno delo.
V Sloveniji še posebno številčno izstopajo Pomurci, ki delujejo kot prostovoljci, ki obiskujejo starejše in jim osvetljujejo samotne ure, pomagajo invalidnim, socialno šibkim, bolnim, osamljenim, ki delijo tople obroke, s tistimi, ki jih nimajo, ki svoj prosti čas namenijo delovanju v različnih društvih, v krajevnih skupnostih ali kako drugače pomagajo in ljudem v stiski stojijo ob strani.