Opuščen objekt kina v Glavni ulici v Lendavi je kupilo beltinsko podjetje DB ARMS, prodaja športnega in lovskega orožja ter opreme. V objektu bodo uredili prostore za trgovino in sem preselili sedež strelskega društva AR-AK, ki sta zdaj ločena, je povedal lastnik družbe DB ARMS in predsednik društva David Bakan. Trgovina trenutno posluje v Beltincih, klub pa ima sedež v Dokležovju, kjer imajo tudi skladišče z opremo. Prostori starega kina niso primerni za strelišče, saj so za to premajhni, poudarja Bakan, bi pa v njih uredili vadbeni poligon za tako imenovani airsoft za otroke, pri katerem se strelja z zračnimi bombicami. Zagotavlja tudi, da se ne bo ustvarjal hrup, ki bi bil moteč za okoliške stanovalce.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPomurski bibliobus je svoje odvozil, knjige zdaj razvažajo s kombijem. Kaj pravijo na kulturnem ministrstvu?
Za novo vozilo bodo morale primakniti tudi občine.
Klub AR-AK je član mednarodne zveze praktičnega streljanja IPSC (International Practical Shooting Confederation). Iz njihovih društvenih vrst so lani trije člani v mladinski konkurenci zasedli prva tri mesta tako na pokalnem kot državnem prvenstvu, posamezniki pa uspešno nastopajo na tekmovanjih v tujini. Prav zato bi v društvu želeli zagotoviti možnosti za vadbo otrokom, da bodo potem ob polnoletnosti lahko nadaljevali ta šport v tekmovalnih kategorijah.
Bakan poudarja, da gre za šport, v katerem je dan zelo velik poudarek varnosti in v katerem so med drugim strogo prepovedane maskirne obleke. Je pa praktično streljanje eden od najbolj rastočih strelskih športov na svetu. Ureditev prostorov je projekt, ki bo, tudi zaradi dolgotrajnih postopkov pridobivanja dokumentacije, trajal od tri do pet let, za Vestnik še podčrta Bakan. Finančna sredstva za obnovo in ureditev prostorov bo zagotovilo podjetje samo, kakor tudi društvo in sponzorji oziroma donatorji, ker bodo dela izvajali postopoma, za izvedbo naložbe posojila ne nameravajo najemati.
Kupec se je našel tudi za zgodovinsko meščansko vilo nekaj metrov stran od starega kina, v kateri so nunske šolske sestre vodile v medvojnem času otroški vrtec. Stavbo je kupil Kristijan Horvat, samostojni podjetnik, ki se ukvarja z mizarsko dejavnostjo. Povsem jasnega namena, čemu bo objekt namenjen, Horvat še nima, je pa treba stavbo po dolgotrajnem obdobju zapuščenosti temeljito obnoviti, kar bodo lahko izvedli ob smernicah zavoda za varstvo kulturne dediščine.