Organizator dogodka je bila Dvojezična osnovna šola II, udeležilo pa se ga je več kot 180 tekmovalcev iz štirinajstih zavodov iz območja od Maribora z okolico do Pomurja. Iger sta se udeležili še ekipi iz hrvaškega Čakovca in madžarskega Lentija. Iz pokrajine ob Muri je na olimpijadi sodelovalo šest ekip, in sicer Društvo Sožitje Murska Sobota, OŠ Gornja Radgona - PŠ dr. Janka Šlebingerja, OŠ Ivana Cankarja Ljutomer - podružnica Cvetka Golarja, OŠ IV Murska Sobota in DOŠ II Lendava. Pred tekmovanjem so pripravili kulturni program, udeležence pa so pozdravili organizatorji in tisti, ki so jim pri organizaciji dogodka pomagali.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) Na slavnostni akademiji nagradili šole, učence in dijake ter mentorje
Murskosoboški regionalni center Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) je v sklopu festivala Inovativnosti, Znanosti in Ustvarjalnosti mladih (IZUM) pripravil slavnostno akademijo. Na njej so podelili priznanja učencem in dijakom za državno tekmovanje iz znanja logike, osnovnim in srednjim šolam so podelili statuse raziskovalnih šol, prav tako so nagradili šole, ki so se najbolj izkazale z razstavljenimi izdelki, ter mentorje.
Slogan specialno-olimpijskega gibanja je Pustite mi zmagati, če pa ne morem zmagati, naj bom pogumen v svojem poskusu. Na specialni olimpijadi sodelujejo osebe z motnjami v duševnem razvoju. Program ni namenjen le športu, ampak udeležence povezuje v športnih, socialnih in kulturnih aktivnostih.
Danes je v svetovno gibanje specialne olimpijade vključenih že več kot 150 držav. Vsaka država je razvila svoj sistem treningov, lokalnih, regijskih in državnih tekmovanj. Najboljši se udeležujejo svetovnih iger specialne olimpijade. Tekmovanje v različnih državah poteka v 26 različnih poletnih in zimskih športih, v Sloveniji pa tekmovanje organizirajo v dvanajstih športih, od smučanja in smučarskega teka pa do namiznega tenisa, košarke in atletike.