Nova publikacija, ki nosi naslov »Ljutomer« in se nadaljuje na zadnji strani, kjer piše »Moje mesto«, je nastala, ker želijo akterji – za isti cilj so tokrat skupaj stopili občina Ljutomer, ljutomerski Kasaški klub in podjetje Skupina Fabrika – doseči večjo prepoznavnost mesta v turističnem smislu in ker želijo v mesto in njegovo okolico privabiti več domačih ali tujih gostov ter jih tudi čim dlje zadržati.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuSkrb za živali je pozimi ključna. Katere nasvete upoštevati?
Začela se je meteorološka zima, ki prinaša nižje temperature, kar je lahko usodno tudi za živali. Skrb zanje je tudi v tem letnem času ključnega pomena, kako se tega pravilno lotiti, pa svetujejo v Društvu za zaščito živali Pomurja.
Tako so se omenjeni – občina, kasaški klub in Fabrika – skupaj prijavili na 2. javni poziv LAS Prlekija; konkretno na operacijo Bogatitev lokalne turistične ponudbe mesta Ljutomer, ali, kot so jo skrajšano imenovali, na »Ljutomer, naše mesto«. Osnovni namen omenjenega poziva je bil vključevanje naravne in kulturne dediščine v turistično ponudbo samega mesta, s povezovanjem vsega skupaj pa so želeli doseči večjo prepoznavnost mesta, občine in tudi Prlekije.
Nastala je publikacija, izdajatelji so jo poimenovali katalog, v kateri je v treh jezikih, slovenskem, nemškem in angleškem, predstavljenoimesto Ljutomer. V njej najdemo tro ljutomerske trge: Stari, Miklošičev in Glavni trg, zapis o ljutomerskem kasaču, podrobneje je predstavljen tudi park 1. slovenskega tabora in park generala Maistra. Predstavili pa so tudi lončarstvo Žuman, Prleški sejem in Grossmannov festival ter prireditev Kuji, vino pa pogače.
Zadnja notranja stan z naslovom Informacije prinaša še podatke o tem kje sta locirana oba Tica, ljutomerski in jeruzalemski, pa Splošna knjižnica z muzejem, Enoteka Ljutomer, Muzej Ljutomerski kasač in Lončarstvo Žuman ter kdaj so omenjeni odprti; zbrali pa so tudi njihove kontaktne podatke.
Omenjen katalog je po besedah Klausa Dietra Požgana iz Fabrike zasnovan tako, da obiskovalcu služi kot vodič in da se lahko po mestu poda brez posebnega spremstva: »Obiskovalcu katalog mesta posreduje informacije o ponudbi in zanimivostih mesta, spodbudi ga, da se ustavi, si vzame čas in se peš ali s kolesom odpravi po poteh bogate kulturne, zgodovinske in naravne dediščine mesta Ljutomer.«
Vrednost omenjene operacije je 29 tisoč 500 evrov, od tega je 80 odstotkov sofinanciral evropski sklad za regionalni razvoj.
Več pa v tiskani izdaji Vestnika.