Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
»Zadnji Ružičev roman, ki je izšel pri Mariborski literarni družbi, v zbirki Antares 44, nam razstira pogled na panoramo dogajanja, oseb, zgodovine, podrobnih opisov prostora Slovenija-Madžarska-Avstrija,« pravi urednik. Zanimivo pa je, kako se zgodbe, ljudje in kraji v njegovih delih prepletajo, zato se zlahka znajdeš na kraju, kateri je zaznamoval že njegove prejšnje romane, ali se srečaš z literarnimi liki, ki si jih spoznal v drugih zgodbah.
Ta roman je nastajal dolgo, mogoče predolgo, pove Ružič, ki je doslej napisal pet romanov in več pesniških zbirk. Zase pravi, da je najprej novinar, šele potem pesnik in pisatelj in zato verjetno ne preseneča, da v svoja prozna dela zelo rad vpleta zgodovinska dejstva, resnične kraje in ljudi ter vsakdanje in aktualne teme, še posebno pri srcu mu je genetika, genski inženiring in umetna inteligenca.
V romanu Anka in Kugyev pogled, tako Pungartnik, gre za dva paralelna svetova. Prvi je povezan s Erikom, policijskim inšpektorjem na Bledu, ki se zaplete z nenavadnim prišlekom, Madžarom Szebestyenom Lindnerjem, drugi pa je sentimentalna drama in ljubezenska zgodba med pevko, tudi profesorico, ki izvira iz Madžarske, in profesorjem. Inšpektorja Erika to srečanje z neznancem spodbudi k razmišljanje o mladostniških ljubezni, iz njega pa privrejo emotivne naplavine. Je človek, ki ljubi ženske, ampak nima prevelike sreče z njimi. Profesor pa se izjemno dobro znajde v ženskem svetu, a bolj kot v ljubezni v veščinah ravnanja z njimi, meni Pungartnik.
V tem romanu se pojavijo tudi resnične osebe, Vanek Šiftar, Lojze Logar, Jože Tisnikar, Kajetan Kovič, ali pa za izmišljenimi imeni stojijo resnične osebe, pojavi pa se tudi Ernest Ružič kot avtor svojega romana Vijolični dim.
Vprašanju, o vlogi žensk v njegovem romanu in kakšne like je upodobil tokrat, se avtor spretno izmuzne. Zato pa o tem svoje razmišljanje predstavi urednik.
Več o tem pa v Vestniku.