Projekt je združil mlade udeležence iz Slovenije, Italije, Slovaške, Češke, Poljske in Bolgarije, ki so skupaj preživeli enajst dni, se učili, družili in delili izkušnje. Z izvedbo projekta so želeli mlade udeležence spodbuditi k temu, da se posvečajo svojemu osebnemu razvoju in da postanejo aktivni člani svojih skupnosti. Mladim udeležencem so omogočili, da so razvijali in krepili svoje ključne kompetence ter da so pridobili nova znanja, spretnosti in veščine.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Tekom mladinske izmenjave so mladi udeleženci debatirali o trajnostnem in okolju prijaznem načinu življenja ter razmišljali o tem, kako lahko s svojim načinom življenja pripomorejo k varovanju okolja in izboljšanju obstoječega stanja v svojih skupnostih. Mlade udeležence so tudi seznanili s pomembnostjo načrtovanja in prepoznavanja učnih učinkov. Na koncu aktivnosti so udeleženci prejeli tudi certifikat Youthpass, ki potrjuje njihovo udeležbo in napredovanje v ključnih kompetencah, ki jih podpira Evropska komisija. Udeleženci so projekt zaključili z novimi znanji, doživetji in prijateljstvi.