Besedilo je pripravil Javni zavod za turizem, kulturo in šport Beltinci, povzeto je po besedilu avtorjev skulpture, pregledal pa ga je dr. Janez Balažic.
Na tabli je navedeno sporočilo obeležja, opisano njegovo poustvarjanje zgodovinskega dogodka ter pojasnjena simbolika, v zapisu pa so izpostavljeni tudi trije osrednji stebri s skulpturami narodnih buditeljev "...na prsih katerih se je priključitev in buditev narodne zavesti dogajala". To so Ivan Jerič, dr. Matija Slavič in Jožef Klekl st. Z navedbo imen narodnih buditelje je spomenik postal celovit, njegova govorica pa postala nepreslišana.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) Narodnega buditelja pokopali doma, v cerkvi, kjer je preživel desetletja
Natanko 150 let po njegovem rojstvu so ga položili v novo večno domovanje.
Tabla obiskovalce tega območja seznanja še z avtorji spominskega obeležja in časom njegove postavitve. Podobe je ustvaril akademski kipar Mirko Bratuša, celotna zasnova spomenika je nastala v sodelovanju s podjetjem Plan B, spomenik pa so odkrili 16. avgusta 2019. Spomenik je sestavljen iz 27 stebrov, kar ponazarja število pomurskih občin, ki so povezane v enotnem sporočilu o pokončnosti, odločnosti ter vstaji za svoje pravice.
Daljše besedilo o dogodkih v Prekmurju leta 1919 je v pripravi in bo dosegljivo preko QR kode v slovenskem in angleškem jeziku.