Občina Gornja Radgona je v sodelovanju z mariborsko območno enoto Zavoda za varstvo kulturne dediščine, kljub temu, da Piramida nima statusa spomenika lokalnega pomena, pristopili k obnovi. "Občina namreč stremi k varovanju in ohranjanju vsakršne kulturne dediščine, ki pričuje o življenju ljudi v preteklosti, v naših krajih. Piramida pa ni zgolj kulturni spomenik. Je tudi pomembna turistična točka, od koder se obiskovalcem - pohodnikom razprostre pogled v sosednjo Avstrijo, na okoliško vinorodno gričevje, vse tja do Pohorja," so zapisali.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Pridobili so soglasje lastnika zemljišča na katerem znamenje stoji, to je Sklad kmetijskih zemljišč in gozdov, nato pa pristopili h gradbeno obnovitvenim delom. "Zaradi statike in v skladu s kulturno varstvenimi pogoji, se je znamenje prestavilo na novo lokacijo, le nekaj metrov vstran od dosedanje. Na novo je bila izgrajena betonska temeljna plošča. Spominsko znamenje se je nato s pomočjo strojev razstavilo na posamezne kamnite dele, ki so se na novo izgrajeni plošči, s pomočjo lesenega piramidastega kalupa, ponovno sestavili v celoto," so sporočili z radgonske občine. Dodali so, da so ves čas zasledovali cilj, da se znamenje v največji možni meri ohrani v prvotni obliki.
Občina se je ob koncu obnove Piramide zahvalila Javnemu podjetju Komunala Radgona in Gradbeništvu Kaučič ter entuziastom, ki so v prostem času pripomogli k obnovitvi spominskega znamenja. Izpostavili so Jožeta Ješovnika, Marjana Perka in Zlatka Pravdiča. Sicer je občina za obnovo Piramide odštela 1.695,59 EUR z DDV.