Do bonov so osnovnošolci, dijaki in študentje upravičenci v primeru, da so imeli na dan 12. marca 2022 stalno prebivališče v Sloveniji. V primeru koriščenja bona je treba predložiti posebno izjavo o unovčitvi digitalnega bona '22. V primeru, da želijo bratje, sestre oz. polbratje in polsestre bone združiti, pa je potrebna dodatna izjava o združitvi bonov. Starši z otroki ali babice in dedki z vnuki digitalnih bonov ne morejo združevati, je zapisano na posebnem vladnem portalu o digitalnih bonih '22. Boni bodo namreč pozneje na voljo tudi starejšim od 55 let, ki bodo pred tem opravili brezplačno izobraževanje s področja digitalnega opismenjevanja.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuV Lendavi razstava 30 fotografij v črno-beli tehniki
V galeriji Muzeja meščanstva v Lendavi je na ogled fotografska razstava Zorana Kolarića, ki prihaja iz sosednjega Čakovca na Hrvaškem in je član Fotokluba Zagreb.
Digitalne bone lahko koristijo tudi šolajoči v tujini. Ti morajo od pristojnega organa dobiti priznanje statusa upravičenca do digitalnega bona. Za priznanje statusa morajo izpolniti in predložiti vlogo za priznanje statusa upravičenca do digitalnega bona '22 - šolajoči v tujini. O vlogi bo odločal organ, pristojen za informacijsko družbo, ki bo v primeru odobritve vloge o tem obvestil finančno upravo, ta pa bo upravičenca vnesla v evidenco digitalnih bonov. Digitalni bon '22 bo nato mogoče unovčiti od vpisa v to evidenco.
Med opremo, ki jo je mogoče kupiti z boni, med drugim sodijo tipkovnice in miške, računalniški zasloni, tablični, prenosni ali namizni računalniki, digitalni papir in peresa, slušalke z mikrofonom, 3D tiskalniki, zunanje pomnilniške enote, spletne kamere, tiskalniki in posebna računalniška oprema za digitalno vključenost invalidov. Nekateri ponudniki računalniške opreme so za potrošnike že pripravili posebne ponudbe za koriščenje bonov v njihovih trgovinah.