Odbojka: Kadeti Panvite Pomgrad v finalu

Tomo Köleš, 17. 5. 2018
Jure Zauneker
Aktualno

Na polfinalnem turnirju kadetov v dvorani OŠ I v Murski Soboti so se odbojkarji Panvite Pomgrad z dvema zanesljivima zmagama uvrstili v finale, ki bo 27. maja.

Na prvi tekmi polfinala v Murski Soboti je Panvita Pomgrad premagala Kostanjevico na Krki z 2 : 0 (25 : 16, 25 : 15), na drugi tekmi pa je Brezovica izgubila s Hočami z 1 : 2 (25 : 18, 21 : 25, 13 : 15).

3097ca4db84361015ba8abf9bb7e42f7
Panvita Pomgrad - Kostanjevica na Krki 2 : 0.

Že na tretjem srečanju so domači odbojkarji odpravili vse dvome o uvrstitvi na sklepni turnir. Na tekmi zmagovalcev so ugnali Hoče z 2 : 0 (25 : 15, 25 : 23). V prvem nizu niso imeli prevelikih težav, drugi niz pa so bolje začeli gostje. V lepem, borbenem in izenačenem srečanju sta se ekipi borili za vsako žogo in vse do 11. točke si nobena ni priigrala dveh točk prednosti. Nato so gostje povedli 11 : 13 in takoj je reagiral domači trener Miha Žalig in vzel polminutni odmor. Za domačine je Marko Stvarnik po napaki gostov izenačil pri 13. točki. Hočani so po uspešnem napadu in napaki domačih povedli za tri točke (15 : 18). Sledila sta napaka servisa na strani Hoč in rdeči karton gostov ob izidu 17 : 18. Pri Panviti Pomgrad je Dina Vinkoviča menjal Niko Kovačič, ta je serviral in Sobočani so izenačili na 19 : 19. Gostje so še uspeli povesti z 21 : 20, nato pa so po odmoru domači prevzeli vodstvo in po zaslugi odličnega bloka tudi dobili drugi niz, tako da se je slavje ob uvrstitvi v finale lahko začelo.
Na četrti tekmi je Kostanjevica na Krki izgubila z Brezovico z 0 : 2 (22 : 25, 14 : 25), na peti tekmi pa so še Hoče klonile proti Brezovici z 0 : 2 (19 : 25, 20 : 25).

7a68b9c352276a6a0287ff241eaacc67
Panvita Pomgrad : Hoče 2 : 0.

V končni razvrstitvi je zmagala Panvita Pomgrad, druga je bila Brezovica, tretje Hoče in četrta Kostanjevica na Krki. Nagrado za najboljšega igralca turnirja je prejel Val Krajcar (Panvita Pomgrad), za organizatorja Žan Vori (Panvita Pomgrad), za napadalca Klemen Šen (Brezovica), za blokerja Žan Bedrač (Panvita Pomgrad) in za libera David Novak (Panvita Pomgrad). Panvita Pomgrad je nastopila v postavi: Niko Kovačič, Žan Vori, Rene Potočnik, Aljaž Brinar, Dino Vinkovič, Žan Bedrač, Marko Stvarnik, Val Krajcar, Niki Vrbnjak, Alesk Petrovič, Tim Štimulak in David Novak. Trener je Miha Žalig. Finalni turnir bo v nedeljo, 27. maja.
Tam bodo še ekipe Brezovice, Maribora in Šempetra.