Osebni arhiv
Udarna trojka Sankt Urbana: Patrik Sukič (v sredini) s soigralcema Robbiejem Privasnikom in Janezom Tomšetom.
Aktualno

Igra v Avstriji, na pripravah v Puconcih, tekmoval bo tudi v Sloveniji

Po treh letih premora se je za zeleno mizo vrnil velik talent Namiznoteniškega kluba Kema Puconci in up slovenskega namiznega tenisa Patrik Sukič, sicer doma iz Šalamenec. Potem ko je v sezoni 2014/15 nazadnje igral na tekmovanjih in v prvi slovenski ligi za Kemo ter še januarja 2015 v finalu na odprtem turnirju za člane do 21 let premagal danes 58. igralca sveta Darka Jorgiča, se mu je, kot sam pravi, zdaj spet zelo »zaluštalo« po namiznem tenisu. Našel si je klub v Avstriji, saj že tri leta tudi živi tam, in sicer je sedaj njegov klub SV Sankt Urban iz Sankt Urbana, večjega kraja, ki je približno 25 kilometrov oddaljen od Celovca (Klagenfurta). Njegov soigralec je Janez Tomše, ki igra tam že nekaj sezon in je bil prav tako velik up slovenskega namiznega tenisa. V udarni trojki je še domačin Robbie Privasnik. Cilj kluba SV Sankt Urban je uvrstiti se ligo višje, in sicer v drugo avstrijsko ligo. Patrik Sukič bo zaigral tudi na odprtih turnirjih za slovensko rang listo pri članih in na državnem prvenstvu za posameznike in dvojice, kjer upa na kakšno presenečenje. Želja po igri je velika, avgusta je bil s soigralcem Robbiejem Privasnikom tudi na pripravah v matičnem klubu Kema, zato se že veseli prvih prvenstvenih tekem.

44afab504fe9743aae36918e8f4ffa11
Sv Sankt Urban Tischtennis/fb
Kot smo zasledili na Facebook strani Patrikovega kluba, je minuli teden na tekmovanju dosegel 1. mesto.