Ta je ljudi pozvala, naj starejšim ali osamljenim napišejo pismo in jim s tem pričarajo lepše dni ter vlijejo upanje na lepšo prihodnost. Dobro delo so se odločili storiti tudi dijaki. Do konca novembra so zbrali 46 pisem, napisali so jih srednješolci vseh letnikov, od prvega do četrtega. »Nekaj dijakov se je še samih prijavilo k sodelovanju v akciji, takrat ko smo jo predstavili, tako da je število pisem še nekoliko višje. Oni so tudi prejeli natančne informacije o tem, komu so pismo pisali, mi na šoli pa smo jih zbrali, poslali pobudnikom in oni jih bodo razposlali naprej,« je dejala vodja akcije na šoli Sabina Šebjan Jaklin.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Dijaki so bili pozvani, naj pismo napišejo ročno, s čimer so jih spodbujali k pisanju na roke, kreativnosti in solidarnosti do starejših in osamljenih. O vsebini so se lahko sodelujoči odločali po svojih željah in navdihu, lahko so dodali kakšno risbo ali malenkost, kot je kava ali čokolada. Mlada karitas je tudi zbirala prijave starejših ali osamljenih ljudi, ki so si zaželeli pisma, in do sredine novembra se jih je prijavilo več kot dva tisoč.
Srednja zdravstvena šola Murska Sobota bo praznične dni starostnikom polepšala tudi drugače, saj so nekateri dijaki izdelali voščilnice za varovance Doma starejših Rakičan, kjer opravljajo prakso. »Starostniki že čakajo na izdelke, veseli so jih in jih imajo potem vse leto nekje shranjene,« pravi Šebjan Jaklinova. Povedala nam je tudi, da pri srednješolcih vseskozi spodbujajo pozitivno mišljenje in pomoč sočloveku. »Zelo malo je potrebnega, da drugega osrečimo in ustvarimo lepe spomine. Nam ne vzame dosti časa, da izdelamo voščilnico ali napišemo pismo, dijaki so se vsi zelo potrudili, starostnik pa to pogleda velikokrat, večkrat prebere in se spomni lepih trenutkov. Z malo gesto jih tako spravimo v dobro voljo,« je še rekla vodja akcije.