S postajališča na prireditvenem prostoru Nogača so se popeljali tako po vasi kakor tudi po naravnem okolju in po Halasovi poti (križev pot). Sredi naselja je župnijska cerkev svetega Petra in Pavla, ki so jo zgradili leta 1926 z razširitvijo kapelice. Posebnost cerkve so gotski podporniki z romanskim okrasnim vencem.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Ob poti, po kateri so duhovnika Danijela Halasa marca leta 1945 peljali k Muri, kjer so ga ubili, je križev pot. Ob poti so prejšnji teden uredili osvetljavo. Ta se zaključi ob stari strugi Mure, kjer je sedaj mrtvica.
Nedaleč od prireditvenega prostora Nogača je na mrtvici brod, ki je nekoč vozil po Muri. Kraj Hotiza se leta 1389 prvič omenja kot Hodica, kar naj bi pomenilo kraj, kjer so ljudje »hodili« z brodom čez Muro. Hotiza je pred stoletjem in več prednjačila tudi po številu mlinov na Muri, ki jih je bilo sedem.
Na območju, kjer je sedaj pot do Mure in na Hrvaško, je nekoč peljala rimska pot, ki je povezovala rimsko Poetovio (Ptuj) z večjimi naselji na Madžarskem. To je bila tudi pomembna trgovska pot. Ob zaselku Mirišče je znamenje, ki je nekoč pomenilo stičišče ozemlja treh velikih zemljiških gospostev: beltinskega, čakovskega in lendavskega oziroma takrat še doljnjelendavskega.