Pokal občine Odranci: Beltinci ubranili naslov

Tomo Köleš, 22. 7. 2018
Tomo Köleš
Beltinci so še tretjič zapored zmagovalci pokala občine Odranci.
Aktualno

Zmagovalci 3. pokala občine Odranci so znova postali nogometaši Beltinec, ki so v finalu premagali Odrance z 2 : 0 (1 : 0). Beltinčani so slavili že tretjič zapored, zato so dobili v trajno last tudi prehodni pokal.

Beltinčani so upravičili vlogo favorita na zelo dobro obiskanem turnirju. Proti domačim Odrancem so morali v finalu pokazati malce več truda, vendar so slavili zanesljivo in zasluženo z zadetkoma Mitje Mauka in Jerneja Tkalca, medtem ko so domačini v celem srečanju le dvakrat sprožili v okvir vrat. V prvem polčasu je nogometaše in sodnike popolnoma premočil dež, v drugem pa jih je posušilo sonce.

5a5a541ac1d55cccd12d8000c04f11f2
Tomo Köleš
Finale med Odranci in Beltinci je vodil sodnik Miran Bukovec iz Lendave.

Pred 350 gledalci je imel prvo veliko priložnost za "žute" Jan Kristl, ki je natančno meril z daljave, domači vratar Darko Prša pa se je izkazal s parado. V 18. minuti pa že 1 : 0 za Beltince. Samo Žalik je v ogenj poslal Iva Balažica po desnem boku, ta je podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu Mauko in od blizu zatresel mrežo. Žal se je Žalik le nekaj minut kasneje poškodoval in je moral predčasno zapustiti igro.
V 23. minuti je na drugi strani Tadej Čuk z visokim lobom skušal premagati beltinskega vratarja Domna Zvera, ki je stekel daleč ven iz svojih vrat, a so ga nato z odbitkom žoge pred golovo črto rešili njegovi branilci. Mauko je imel zelo dobro priložnost še v 30. minuti, ko ga je z odlično podajo zaposlil Tadej Apatič, a je z leve strani streljal prek vrat. V 41. minuti pa bi morali gostje povišati izid, saj se je po natačni podaji Kristla z leve strani popolnoma sam pred vrati Prše znašel Rok Ropoša, a je njegov strel iz neposredne bližine odranski vratar nekako s kolenom še uspel odbiti v kot.

05319eca2cfb52c9396dd4a563999ce2
Tomo Köleš
Pokali občine Odranci so postali vse bolj želena lovorika.

V 51. minuti je imel ogromno priložnost znova Mauko. Domači branilci so mu nespretno podali žogo, sam pa jo je poslal mimo popolnoma praznih vrat. Zato pa je bil bolj natančen Tkalec v 67. minuti, ko je s strelom po tleh z 18 metrov premagal Pršo - 2 : 0. Do konca tekme so Beltinčani povsem nadzorovali potek srečanja, za Odrance pa je izid skušal najprej znižati Dejan Sreš, vendar je njegov strel z leve strani pod prečnik ubranil drugi beltinski vratar Denis Vöröš. Še tretji vratar gostov, Niko Serec, pa je bil zanesljiv ob prostem strelu Luke Pihlerja. "Žuti" so tako tekmo brez težav pripeljali do konca. Sodnik Miran Bukovec iz Lendave je edini rumeni karton pokazal Žigi Šumaku iz vrst Beltinec.

4f2382d9afa5418383036a3b11b99fb6
Tomo Köleš
Jernej Tkalec je prejel pokal za zmagovalca in prehodni pokal.

Lušt Beltinci: Zver, Bertalanič, J. Hartman, Apatič, Trstenjak, Kristl, Mauko, Ropoša, Raduha, Balažic, Žalik (Vöröš, Serec, Pavel, Kosi, Kotnik, Ž. Hartman, Ciglarič, Maučec, Tkalec, Žerdin, Šumak, Kuzma). Trener: Zlatko Gabor.

f2c395ae8b1ccb305ae6033a5064f8b9
Tomo Köleš
Pokale sta podeljevala predsednik NK Odranci Marjan Marič ter predstavnik MNZ Lendava in član upravnega odbora NK Odranci Branko Ferenčak.

Odranci: Prša, Car, Kalamar, Suhač, Jevšnik, Legen, Vok, Casar, Vinkovič, Čuk, Tompa (Kavaš, Sreš, Graj, Roškar, Lukač, Madon, Kociper, Pihler). Trener: Feri Cifer.

6fdf9c17aed788f345727d3e13b93844
Tomo Köleš
Odranci so zasedli drugo mesto.

V tekmi za tretje mesto je Turnišče šele po streljanju enajstmetrovk s 6 : 5 ugnalo Črenšovce, potem ko je v šesti seriji turniški vratar Bojan Cigut ubranil strel Mateju Miličeviču. Pred peto serijo so Črenšovčani imeli celo prednost zadetka (v prvi seriji je za Turnišče enajstmetrovko zapravil Horvat), a je Martin Tompa zadel samo prečnik. Zanesljivi izvajalci za Turnišče so bili Nemec, Režonja, Županić, Lebar in Ternar, za Črenšovce pa Kapun, Krauthaker, Törnar in Kolman. Po rednem delu je bilo 3 : 3 (1 : 2), strelci za Turnišče so bili Kapun (3, a. g.), Kolman (55, a. g.) in Lebar (68, 11m), za Črenšovce pa Kolman dvakrat (3, 48) in Krauthaker (29).

6c404fad08c1a9a71a4b39c0be9645b4