Prvi pogoj za to, da bo žival lažje prenesla poletno vročino je, da ji omogočimo dostop do sence in poskrbimo, da bo vedno imela na voljo svežo pitno vodo. To večkrat na dan preverimo in jo vsaj enkrat dnevno tudi zamenjamo, pomembno pa je, da prilagodimo tudi prehrano živali. Ker so te pogosto manj ješče, obroke zmanjšamo tako količinsko kot kalorično, hranimo pa jih zgodaj zjutraj in pozno zvečer. Izbrati moramo hrano, ki se ne bo pokvarila.
Preberite še
Odpri v novem zavihku3. SNL: Zmaga Ljutomera v gosteh, Čardi ponagajala megla
V 13. krogu 3. SNL vzhod so nogometaši Ljutomera v Celju ugnali ekipo Šampiona, medtem ko je bila tekma v Dobrovcah med domačim Premiumom in martjansko Čardo preložena zaradi goste megle.
Tudi sprehode in druge fizične aktivnosti je treba omejiti na jutranje in večerne ure, saj je lahko asfalt med dnevom zaradi visokih temperatur prevroč.
Pomembno je tudi, da živali nikoli ne puščamo v zaprtem parkiranem avtomobile. Četudi je ta v senci, se bo zaradi visokih temperatur pregrel, žival pa lahko zaradi tega doživi tudi vročinski oziroma toplotni udar.
Toplotni udar prepoznamo po sopenju, slinjenju, hitrem dihanju, krčih in nezavesti. Če opazimo, da je žival doživela toplotni udar, jo premaknemo v senco in jo po telesu postopoma ohladimo z vodo, nato pa pokličemo veterinarsko pomoč, svetujejo v pomurskem Društvu za zaščito živali.