V letu 2017 je bil razpoložljivi dohodek gospodinjstev v Sloveniji v povprečju za 4,5 odstotka višji kot v letu 2016. Za več kot pet odstotkov se je zvišal v zasavski, jugovzhodni, primorsko-notranjski in gorenjski statistični regiji, od štiri do pet odstotkov pa se je zvišal v osrednjeslovenski, savinjski, posavski, koroški in pomurski statistični regiji. Najmanj se je zvišal v obalno-kraški statistični regiji (za 2,8 odstotka).
Razpoložljivi dohodek gospodinjstev v Sloveniji, preračunan na prebivalca, je v 2017 znašal v povprečju 11.248 evrov. Najvišji razpoložljivi dohodek na prebivalca je imela koroška regija; znašal je 12.352 evrov in je bil od povprečnega v Sloveniji višji za 9,8odstotka. Najnižjega je imela pomurska statistična regija 10.584 evrov. Ta je bil od povprečnega nižji za 5,9 odstotkov.
Najnižji dohodek na prebivalca v pomurski regiji
Na rast razpoložljivega dohodka je vplivala predvsem znatna rast plač. Te so se v celotni Sloveniji v povprečju zvišale za 6,6 odstotka. V celotni kohezijski regiji vzhodna Slovenija je bila rast sredstev za zaposlene enaka povprečni v celi Sloveniji, v nekaterih izmed njenih statističnih regij pa je bila višja od povprečne (v zasavski, posavski, savinjski in jugovzhodni Sloveniji).Razpoložljivi dohodek gospodinjstev v Sloveniji, preračunan na prebivalca, je v 2017 znašal v povprečju 11.248 evrov. Najvišji razpoložljivi dohodek na prebivalca je imela koroška regija; znašal je 12.352 evrov in je bil od povprečnega v Sloveniji višji za 9,8odstotka. Najnižjega je imela pomurska statistična regija 10.584 evrov. Ta je bil od povprečnega nižji za 5,9 odstotkov.