Kot smo že poročali, je Mestna občina Murska Sobota prijavila Pomurske lekarne državni revizijski komisiji zaradi neizvajanja javnih naročil pri nabavi zdravil. Z državne revizijske komisije smo danes na vprašanja v zvezi s postopkom prejeli odgovor predsednika komisije Boruta Smrdela, da so glede na zbrana obvestila in dokaze v tej zadevi na Okrajno sodišče v Ljubljani vložili obdolžilni predlog zoper Pomurske lekarne in njene odgovorne osebe zaradi suma storitve več prekrškov. O prekrških bo odločalo sodišče v rednem sodnem postopku.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuZnanih je več podrobnosti o pretepu na soboški tržnici
Dve osebi sta iskali pomoč v regijski bolnišnici.
V primeru ugotovljenih prekrškov so po zakonu o javnem naročanju za pravne osebe predvidene precej visoke kazni, in sicer do 100 tisoč evrov.
Zajc pravi, da so Državni revizijski komisiji posredovali vso potrebno dokumentacijo, vendar zaenkrat z njenimi ugotovitvami še niso bili seznanjeni, zato zadeve za zdaj ne želi komentirati.
Prihodnji teden bo ponovno zasedal svet zavoda lekarn, ki bo spet odločal o imenovanju Zajca za vršilca dolžnosti direktorja lekarn. Spomnimo-lekarne so se v podobni situaciji znašle že pred kratkim, ko Zajc ni dobil podpore v murskosoboškem mestnem svetu, ki mora po veljavnem odloku o ustanovitvi javnega zavoda podati soglasje k imenovanju direktorja. Takrat je svet zavoda Zajca imenoval za vršilca dolžnosti direktorja, s tem pa se niso strinjali v Murski Soboti, kjer so menili, da je za imenovanje vršilca dolžnosti potrebno izpolniti enake pogoje kot za imenovanje direktorja, torej pridobiti soglasje mestnega sveta. Temu je pritrdilo tudi Višje sodišče v Mariboru, ki je zavrnilo vpis Zajca kot vršilca dolžnosti v sodni register, Okrožno sodišče v Murski Soboti pa ga je s spremembo vpisa iz registra tudi izbrisalo. V lekarnah so se na to potezo pritožili, a je okrožno sodišče ugotovilo, da pritožbe ni vložila upravičena oseba, saj po mnenju sodišča lekarne nimajo zakonitega zastopnika.