Projekt Krokus je namenjen mladim od desetega leta dalje, da bi se spominjali otrok, ki so umrli v holokavstvu. Nastal je na Irskem na pobudo združenja HEI, ki podarja čebulice rumenih krokusov oziroma žafrana, da jih posadijo v spomina na 1,5 milijona judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu, in v spomin na tisoče drugih otrok, ki so bili žrtve nacističnih grozodejstev. "Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine," pojasnjujejo v Centru judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, koordinatorju projekta v Sloveniji.
Krokus cveti proti koncu januarja, približno v času mednarodnega dneva spomina na žrtve holokavsta, ki ga zaznamujemo 27. januarja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
V tem šolskem letu v projektu sodeluje 140 slovenskih šol, med njimi so tudi nekatere iz Pomurja, in sicer osnovne šole Šalovci, Gornji Petrovci, Fokovci, Cankova, Apače, Radenci, Kapela, Tišina, Puconci in I Murska Sobota ter Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota in Ekonomska šola Murska Sobota.
Čebulice so učenci in dijaki zasadili jeseni, priporočljivo je od sredine septembra do sredine novembra