Kljub zavidljivemu stanju Soboškega jezera in njegove okolice, so se potapljači PD Murska sobota zbrali na tradicionalni septembrski čistilni akciji, da jezero po poletni sezoni očistijo predmetov, ki vanj ne sodijo. 15 potapljačem se je pridružilo še okoli 50 ostalih sodelujočih, med njimi osnovnošolci treh okoliških šol, skupaj pa so jezero z okolico očistili za približno 150 kilogramov odpadkov. Potapljači so za šolarje pripravili tudi EKO kviz, med katerim so spoznali ekološke, geografske in zgodovinske značilnosti Soboškega jezera ter se dotaknili osnov varnega potapljanja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Zaključek čistilne akcije je predsednik Potapljaškega društva Murska Sobota Mitja Slavinec pozdravil z besedami: »Veseli me, da je Soboško jezero v tako dobrem stanju, ki ga ob ekoloških akcijah vzdržujemo predvsem s preventivnimi akcijami, pri čemer imajo prav mladi največjo vlogo, za kar se še posebej zahvaljujem in čestitam šolam, ki jih vzgajajo v duhu varovanja okolja. Prav zaradi tega smo na čistilno akcijo največjega pomurskega jezera letos povabili tudi otroke treh lokalnih osnovnih šol, za kar si želimo, da bi postala naša redna praksa.«
Čistilno akcijo je v sklopu trajnostno naravnanega projekta Skupaj za boljši jutri, ki potrošnike nagovarja k ekološkemu ravnanju, podprlo tudi podjetje Spar Slovenija, ki s Slovensko potapljaško zvezo že sedmo leto čisti slovenske vode.