»Pred dvema tednoma smo se prvič dobili in najprej predloge za grafite risali s svinčnikom na papir. Pred prihodom sem, smo te ideje še enkrat premleli in jih zdaj poskušamo spraviti na te table,« je povedala Gornjeradgončanka Tea Müler, dijakinja Gimnazije BORG, ki je tokrat prvič obiskala Pavlovo hišo: »Preko moje sestre sem že vedela, da obstaja ta hiša, ampak šele zdaj sem jo prvič obiskala. Zdi se mi zelo v redu, da je poleg naše gimnazije tu še ena druga ustanova, ki povezuje Slovence in Avstrijce.«
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Predsednica Kulturnega društva Člen 7 za avstrijsko Štajersko - Pavlova hiša Susanne Weitlaner je pojasnila, da so dogodek pripravili v sodelovanju z Inštitutom za umetnost v javnem prostoru, in sicer kot zaključno prireditev razstave z naslovom Transborders: »V različnih krajih na meji med Slovenijo in Avstrijo se je 29. avgusta lani začel 72-urni festival. Umetniki so ob meji, od jugovzhodne Štajerske oziroma meje z Goričkim pa vse do meje pri Šentilju, štiri dni ustvarjali. Ob reki Muri in njenem pritoku Kučnica so razporedili stalne ter začasne instalacije in intervencije, sledili pa so tudi performansi. Oktobra smo potem v Pavlovi hiši odprli razstavo, na kateri je bilo poleg nekaj umetnin predstavljeno še dokumentarno gradivo razstave Transborders.«