Luna na mejseci so zgodbe, ki se dogajo na železniški postaji v Stanjevcih na Goričkem in so napisane z otroške perspektive v Vincetičevem značilnem pripovednem slogu.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
V zaokroženo pripoved jih povezujejo trije liki, učeni Ravnatelj, progovni čuvaj Jurka in njegov sin, enajstletni fantič Milko, ki spremljajo dogajanje in včasih duhovito včasih z rahlo ironijo komentirajo dogajanje. Čas je postavljen v leto 1968, ko so na Češkem zatrli praško pomlad, prebivalcem Goričkega pa ukinili železniško povezavo s Soboto, in s tem povezavo v svetlo prihodnost. Kratke zgodbe Milana Vincetiča, ki so prevedene tudi v porabščino, sta konec lasnkega leta skupaj založila in izdala Argo, društvo za humanistična vprašanja in Zveza Slovencev na Madžarskem.Gre pa za knjižno delo, ki ga prejmejo porabski Slovenci, saj je imel Vincetič Porabje rad in tudi Porabci so Vincetiča zelo spoštovali.
Zadnja Vincetičeva knjiga je dvajseta, jubilejna knjiga knjižne zbirke Med Muro in Rabo, glede na specifične jezikovno-kulturne razmere v Porabju. Doslej je sodelovalo trinajst avtorjev, poleg Vincetiča še pobudnik Ernest Ružič, Feri Lainšček, Milivoj Roš, Karel Holec, Karolina Kolmanič, Francek Mukič, Miško Kranjec, Dušan Šarotar, Bea baboš Logar, Ferdo Godina in Branko Šömen.