Direktor Radgonskih goric Borut Cvetkovič je poudaril, da zasaditev simbolizira njihovo predanost trajnostnemu razvoju vinskega turizma, ki ob vinogradniški tradiciji gradi tudi sodobno vinsko-turistično destinacijo. Kot najstarejši proizvajalec penine v Sloveniji želijo obiskovalcem Doma penine predstaviti tudi najstarejšo trto iz vinorodnega Štajerskega, s čimer se Radgonske gorice uveljavljajo tudi na svetovnem vinskem zemljevidu.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
»Že od leta 2012 razvijamo vinski turizem in letno gostimo okoli 15.000 obiskovalcev, tako v Domu penine kot v našem bistroju. Kot prvi in najstarejši peničar v Sloveniji želimo s projekti dodatno utrditi našo prisotnost na svetovnem vinskem prizorišču,« je dodal Cvetkovič. Napovedal je tudi odprtje butičnega penziona, kjer bodo obiskovalcem nudili petzvezdična doživetja, kar bo še okrepilo vlogo Radgonskih goric kot vinske turistične destinacije.
Na dogodku so sodelovali tudi županja in župana občin Gornja Radgona, Radgona in Maribor - Urška Mauko Tuš, Karl Lautner in Saša Arsenovič. Slednjemu se je Cvetkovič posebej zahvalil za podporo Mestne občine Maribor, ki je podarila potomko najstarejše trte, vpisane v Guinnessovo knjigo rekordov in ene največjih znamenitosti Maribora.
Zasaditev trte so obogatili s pogostitvijo in pokušino mladega vina štrkec – radgonske ranine, za prijetno vzdušje pa je poskrbela vokalna skupina Urban. Dogodek je bil tudi uraden začetek martinovanja v Gornji Radgoni.