V raziskavi, ki so jo opravili 9. in 10. julija na vzorcu 506 ljudi, je 35 odstotkov vprašanih menilo, da ukrepi enakovredno obravnavajo zdravje in gospodarstvo. Skoraj tretjina jih je menila, da se ti preveč osredotočajo na zdravje in so s tem v škodo gospodarstvu. Da se ukrepi preveč osredotočajo na gospodarstvo in s tem škodijo zdravju prebivalstva, pa je menilo 18 odstotkov vprašanih.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Rezultati raziskave kažejo na ne preveč rožnate razmere z vidika osebnih financ prebivalcev Slovenije. Sredi maja je v raziskavi četrtina prebivalcev Slovenije ocenila, da bodo verjetno oziroma zelo verjetno morali zaradi novega koronavirusa načeti svoje prihranke. Do sedaj se je ta delež povečal za štiri odstotne točke na skoraj 29 odstotkov vprašanih.
O slabšem finančnem stanju priča tudi delež vprašanih prebivalcev, ki namerava vzeti bančni kredit, s katerim bodo premostili slabšo finančno situacijo v gospodinjstvu. Tako so maja odgovorili štirje odstotki vprašanih, zdaj se je ta delež povečal na devet odstotkov vprašanih, še kaže raziskava, ki jo je Mediana izvedla z metodo spletnega anketiranja v okviru Medianinega spletnega panela.