Razstava Goričko. Znate ka? Lejpo je! je nastala v okviru projekta LIFE NATURA v Javnem zavodu Krajinski park Goričko kot del projekta, pri katerem sodeluje več partnerjev iz cele Slovenije. 40 velikih fotografij na 20 panojih, ki so postavljeni v parku pred gradom Grad na Goričkem, ponuja potovanje po Goričkem na drugačen način. Razstavo sta podrobneje predstavila Tomaž Koltai in Gregor Domanjko, sodelavca v tamkajšnjem JZ KP Goričko.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Obiskovalci med sprehodom pod mogočnimi drevesi spoznavajo najrazličnejše življenjske prostore, prebivalce in krajinske značilnosti tega dela Prekmurja. Poleg običajnih in prepoznavnih vrst tudi tiste bolj ogrožene, redke in tiste izjemne rastlinske in živalske vrste, ki se pojavljajo samo v določenih krajih ali v določenem delu leta. A veste kateri so to?
Kot je povedal Koltai, tudi avtor več fotografij, je Goričko mozaična kulturna krajina. »Neokrnjene narave sicer ni več, saj je človek marsikje pustil svoje sledi. Kar pa ni nujno slabo, če jih ne bi, bi večji del tega območja pokrival gozd, zdaj pa se na tem območju poleg gozdov razprostirajo in prepletajo njive, travniki, sadovnjaki, mejice, vasi … in zaradi vsega tega, je ta krajina tudi tako pestra in bogata.«
Razstava, na kateri si lahko ogledamo fotografije življenjskih prostorov, travnikov, gozda, jezer, ali živali, kot so bober, rogač, bela štorklja, smrdokavra in druge, ali rastlinstva, kot so plaviš, kostanj in grmičastega dišečega volčina ter še veliko drugih vrst, bo na ogled do konca novembra. V prihodnjem letu pa bi naj potovala tudi po drugih koncih Slovenije.