Likovno kolonijo skozi zgodovino je predstavil direktor Galerije-Muzeja Lendava Dubravko Baumgartner, likovna dela umetnostni zgodovinar Atilla Pisnjak, razstavo pa je odprl lendavski župan Janez Magyar. Skulpturam v bronu, ki so nastala na prejšnjih likovnih kolonijah, so se pridružila likovna dela, ki jih je ustvarilo šest umetnikov iz treh držav: Stefan Lupino in Marijan Mirt (sedaj živi v Mariboru) iz Hrvaške, Janos Lipovics in Attila Rajcsok iz Madžarske ter Robert Jurak in Ferenc Kiraly iz Slovenije. Strokovni vodja mednarodne likovne kolonij vlivanja v bron je bil Franc Gerič, cizelir pa Laszlo Gere.
Umetniki so svoje skulpture pripravili v nekdanji meščanski šoli v Lendavi, nato pa je 30. avgusta potekalo odlivanje v Čentibi. Mednarodna likovna kolonija v Lendavi poteka že od leta 1973 in je ena najstarejših likovnih kolonij v Sloveniji. Doslej je v Lendavi ustvarjalo okrog dvesto priznanih umetnikov iz mnogih držav Evrope, pa tudi Kitajske, Japonske, Združenih držav Amerike in od drugod.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
Do leta 2004 so organizirali likovne kolonije tako, da so na njih sodelovali slikarji in kiparji, ki so ustvarjali na platnu ali v marmorju. Leta 2005 pa so v Galeriji-Muzeju Lendava kupili svojo mobilno livarno in tudi prvič organizirali mednarodno likovno kolonijo, na kateri so vlivali v bron. To je zahteven postopek, saj vlivajo v bron pri temperaturi okrog 1.300 stopinj Celzija.