RK Pomurje: Poraz z Dravo nižji od pričakovanega

Tomo Köleš, 1. 10. 2018
Aktualno

Rokometaši Drave so upravičili vlogo favorita in v 3. krogu 1.B-lige v Murski Soboti slavili proti Pomurju. Bilo je 27 : 29 (14 : 16), a Ptujčani so se za zmago morali zelo potruditi.

Do 8. minute je bil izid izenačen štirikrat vse do do 4 : 4. Po delnem izidu 0 : 3 in 4 : 7 v 10. minuti, je kazalo, da bo Drava zelo hitro pokazala, kdo bo gospodar na igrišču. A domači rokometaši so vrnili z delnim izidom 3 : 0 in izenačili na 7. Med 17. in 20. minuto so gostje s Ptuja znova naredili delni izid 0 : 3 in povedli z 8 : 11. Tri minute pred koncem polčasa so se Pomurci približali na 14 : 15. Po doseženem golu gostov je bil končni zid prvega polčasa 14 : 16.

85ea8619f5ae88018fe38eeb57633f0b
Obramba Drave je držala razliko.

Rokometaši Drave, ki se želijo boriti za vrh 1.B lige, so v začetku drugega polčasa začeli silovito in po 0 : 4 v 37. minuti povedli s 14 : 20. Večji del drugega dela so gostje vodili s petimi ali šestimi zadetki. Devet minut pred koncem so se domačini približali na 21 : 24, vendar so gostje odgovorili z dvema zaporednima goloma. Do zaključka so priložnost pri Pomurju dobili prav vsi igralci in so jo dobro izkoristili, saj so se dve minuti pred koncem znova približali na 25 : 28. Za več kot končni izid 27 : 29 in morebitno presenečenje pa jim je zmanjkalo časa.

04d97a8f3ec85c27216a5c09170f4f74
Drava vseeno ni pustila nobenega presenečenja.

Pri domačih je Gregor Gregorec dosegel 6, Filip Bombek pa 5 zadetkov. Pri gostih je Boštjan Koštomaj prav tako dosegel 6 golov. Domači vratarji so skupaj zbrali 9 obramb (1 obrambo je prispeval tudi 16-letni Marič Vild) , na drugi strani je Sandi Žuran zbral 12 obramb. Tekmo v dvorani OŠ III je spremljalo 200 gledalcev.

84b1693aefa00707df13de902ad98040
Gregor Gregorec je bil najučinkovitejši pri Pomurju s 6 zadetki.

RK Pomurje: Černela 6 obr., Škrjanec Matic 3 obr., Marič ⁠Vild 1. obr., Gregorec 6, Bombek 5, Štumpf 4, Žižek ⁠Cvetko 3, Kozelj 3, Jankovič 2, Koderman 2, Falež 1, Kocan 1, Hameršak.

7d9be5dd175e16ca2f7c433562d0d91e
Boštjan Žižek Cvetko je dosegel 3 zadetke.

Rokometaše Pomurja čaka naslednjo soboto še ena težka tekma. Gostujejo namreč pri ekipi Slovenj Gradca, ki še edina ne pozna poraza.

e9a3da5ce624c23edbd5e55163a29be5
V naslednjem krogu rokometaše Pomurja spet čaka močan nasprotnik - Slovenj Gradec.