V Domu kulture Gornja Radgona je potekala zaključna slovesnost literarnega natečaja Spominska obeležja pripovedujejo 2021/2022, ki so jo pripravile domoljubne in veteranske organizacije Pomurja in gornjeradgonski osnovnošolci. Predstavili so nagrajene prispevke v prozi in pesmi, avtorjem iz OŠ Razkrižje, Ljutomer, Kuzma, Bogojina, Gornja Radgona, Kapela ter dijakinjam in dijakom gimnazij Ljutomer in Murska Sobota podelili medalje, vsi avtorji in njihovi mentorji pa so prejeli tudi priznanja oziroma zahvale. Natečaj je bil posvečen lanskoletni 30-letnici slovenske osamosvojitve in osamosvojitvene vojne.
Urednik in vodja natečajne skupine, upokojeni generalmajor Alojz Šteiner, je v nadaljevanju predstavil knjigo. V že četrti publikaciji, drugi v elektronski obliki, je osrednja tema 30. obletnica osamosvojitve Slovenije. Objavljeni prispevki 20 proznih del in 23 pesmi povezujejo ljudi in zgodovino na obeh straneh reke Mure, so protivojno naravnani in vedno znova kličejo po miru in sožitju. Poleg opisa dogajanja je še popis 65 osamosvojitvenih spominskih obeležij v Pomurju s fotografijami.
Posebno zahvalo za ohranjanje zgodovinskega spomina in domoljubja v izobraževalnih institucijah v Pomurju je prejela Irena Kumer, nekdanja predstojnica Zavoda Republike Slovenije za šolstvo območne enote Murska Sobota.
Dogodek so popestrili deški pevski zbor OŠ Gornja Radgona, govorniki Boris Edšidt, gornjeradgonski župan Stanislav Rojko, slavnostni govornik, predsednik ZVS, generalmajor Ladislav Lipič, ki je opomnil, da so tudi danes v dvorani prisotni ljudje z različnimi uniformami, ki so leta 1991 izpostavljali svoja življenja, da lahko danes živimo v svobodni, suvereni državi. Sledilo je družabno srečanje gostitelja, OZ VVS gornja Radgona.