Glavni cilj projekta je izboljšati mobilnost slepih in slabovidnih, gibalno oviranih, starejših in šolajočih otrok, ki se uvrščajo med bolj ranljive udeležence v prometu. "Projekt bo omogočil dvig kakovosti življenja in mobilnosti ranljivih oseb, da se jim zagotovi enakovredno dostopnost in varno gibanje v prometu, kot tudi večjo integracijo invalidov v družbo," so navedli. Spomnimo, da se projekt usmerja v načrtovanje fizične dostopnosti v mestih po Sloveniji, in sicer kot odsotnost ovir, ki bi invalidom in otrokom preprečevale, da se samostojno in varno orientirajo in gibljejo v prostoru, ter v načrtovanje informacijske in spletne dostopnosti.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Na spletni strani dostopnost-prostora.si je dostopen javni pregledovalnik, ki omogoča vpogled v prostorske podatke o mobilnosti in dostopnosti ranljivih oseb v različnih mestih po državi. Z njim si lahko osebe z različnimi oviranostmi pomagajo pri načrtovanju poti.
V projekt je vključenih dobrih 60 slovenskih občin.