Po tem, ko je bila razstava postavljena v Državnem svetu Republike Slovenije, se je preselila na grad Negova v Gornji Radgoni.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
S predstavljenimi deli - slikami, skulpturami in fotografijami - slovenski, avstrijski in hrvaški umetniki opozarjajo na problematiko izčrpavanja reke Mure ter v njenem imenu državljane in odločevalce pozivajo, naj Mura ostane muza tudi za bodoče rodove umetnikov in naravno bogastvo za življenje prihodnjih rodov.
O problematiki glede reke Mure je spregovoril Samo Tuš, predsednik Zveze društev Moja Mura, razstavo bo je odprl župan občine Gornja Radgona, Stanislav Rojko. Razstavo je javnosti predstavil likovni kritik Mario Berdič, glasbeno pa je večer obarval prleški kantavtor Tadej Vesenjak.
Soorganizatorka razstave, prav tako umetnica Tatjana Mijatović pa je povedala: "Kraljica biološke raznolikosti je že od nekdaj navdih številnim umetnikom in želimo, da nam bo svobodna reka muza tudi v prihodnje. Po dobrih odzivih na razstavo, načrtujemo, da se bo razstava selila še na druge lokacije, tudi v Avstrijo in na Hrvaško."
Razstava je del dogajanja z nadnaslovom "umetniški konec tedna v Pomurju", v katerega so se vključili Muzej norosti s Trat, radenski Dosor in zveza Društev Moja Mura.