Po besedah kulturne ministrice Aste Vrečko sedanji zakon o RTV iz leta 2005 omogoča vpliv in vmešavanje politike v uredniško delovanje, zato vladni predlog zakona spreminja upravljanje in vodenje zavoda. Tako se uvajata svet zavoda RTV z odločilno vlogo civilne družbe in zaposlenih, štiričlanski upravni organ, v katerem bo tudi delavski sektor, s čimer želi vlada uvesti delavsko soupravljanje. "Politika se s tem umika. To je nujno, da lahko RTV kot javni zavod služi svojemu namenu," je poudarila ministrica za kulturo in dodala, da so zakon vložili po nujnem postopku, kar pomeni, da bi lahko bil v državnem zboru sprejet že do poletja oziroma parlamentarnih počitnic.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Ob morebitnem zavlačevanju Golob napovedal druge ukrepe
Kot je še dodatno poudaril premier Robert Golob, gre za širši problem in "ne samo koalicija, ampak napredna in svobodna družba je jasna, da se ta agonija na RTV mora presekati". Po besedah Goloba gre za prvi in sistemski korak, v primeru zavlačevanje s strani opozicije in vlaganja referendumskih pobud, pa bodo razmišljai tudi o drugih ukrepih. Kateri so ti, premier ni želel povedati. "Ne bomo dopustili, da bi tisti, ki so imenovali sedanji programski svet, ki je v resnici zlorabil zaupanje ustanovitelja, torej državnega zbora in države, še naprej nemoteno uničevali javno televizijo" je zatrdil predsednik vlade.