Posamezne občine imajo namreč v določenih deležih skupni vodovodni sistem, delno pa si sistem delijo le posamezne občine - tako sta uporabnici iste infrastrukture recimo dve ali tri. Do zdaj namreč ni bilo usklajeno, koliko katera občina prispeva iz svojega proračuna, glede na delež infrastrukture, ki ga uporablja; poleg tega se ne ve, kakšne so po posameznih občinah vodne izgube. Pri tej točki so se župani strinjali, da je zato potrebno omenjeni načrt dodatno strokovno obdelati in uskladiti z vsemi občinami. Ko bo načrt strokovno dodelan, pa naj se ta skupno predstavi vsem. Sklenili so tudi, da bo potrebno v proračunski sklad prispevati del prihodkov, ki jih občine dobijo od občanov, ki plačujejo za vodooskrbo. Iz omenjenega sklada bi potem financirali skupne objekte sistema.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Med drugim so se župani občin ustanoviteljic JP Prlekija dotaknili razpisa za direktorja JP Prlekija in se odločili, da bodo razpis še ta teden javno objavili. Eden od županov pa je predlagal – da bi se izognili bodočim nestrinjanjem in slabi volji med članicami ustanoviteljicami – da naj se kandidati za direktorja predstavijo prav vsem predstavnikom občin ustanoviteljic. Želijo si torej skupni izbor in skupni dogovor o bodočem direktorju.
Glede na ponovno izrečene obtožbe, da sistem C ni dober in da so se delale napake, je predsedujoča seji in županja občine Ljutomer, Olga Karba predlagala, da se občine ustanoviteljice na eni od sej sestanejo samo z namenom, da končno zaključijo govorjenje o tem, da nekaj v sistemu C ni dobro. S tem so se vsi strinjali, eden od županov pa je predlagal, da še pred sejo, na kateri bi se torej pogovarjali o problemih sistema C, odpravijo na terenski ogled nekaterih točk vodovodnega sistema C. Kar so vsi soglasno sprejeli in se zmenili, da se marca pa dobijo na terenu.