Predsednik sindikata Mario Fekonja in podpredsednik Martin Ivec sta se v prostorih sindikata v Murski Soboti sestala s tremi poslanci vladajoče stranke Gibanja Svoboda Tinetom Novakom, Vero Granfol in Darkom Krajncem, da bi predstavila problematiko, zaradi katere delavci migranti bijejo boj s slovenskimi sodišči in državo že vrsto let, odkar je prišlo do spremembe zakona o dohodnini in nato še odločitve ustavnega sodišča o ukinitvi posebne olajšave.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Davčno zadrego, zaradi katere po mnenju delavcev migrantov, teh naj bi bilo v Sloveniji okoli 30 tisoč in večina njih prihaja ravno s periferije - Podravja in Pomurja, neupravičeno plačujejo visoko doplačilo dohodnine, so delavci migranti več ali manj neuspešno skušali reševati s vsakokratno oblastjo, zdaj upajo, da jim bo tokratna vendarle prisluhnila.
Naslednji korak sestanek na finančnem ministrstvu, na odboru bo pomagal Novak
Kot so dejali na sestanku, je po njihovem mnenju slovenski davčni sistem unikum v Evropski uniji, saj se stroški v zvezi z delom slovenskemu delavcu ne vštevajo v davčno osnovo, zato bi želi sedanji način obdavčevanja dohodkov iz tujine spremeniti na sistemski ravni s spremembo zakona o dohodnini. Tako bi sedanjo metodo zamenjala metoda izvzema dohodkov s progresijo. Ravno tako so opozorili na domnevne napake, neažurnost in nedoslednost dela finančnih uradov v Sloveniji.
Prisotni poslanci so se strinjali, da bodo njihovim argumentom prisluhnili, jih proučili in jeseni organizirali sestanek z vodstvom sindikata na finančnem ministrstvu. Poleg tega bo Tine Novak, eden od podpredsednikov odbora za finance v državnem zboru, njihovo problematiko posredoval na pristojni odbor.