Pri organizaciji razstave sta sodelovala še Društvo za kvaliteto življenja in kulturo pitja Vino-Art in Vina Countess Emiliana. Predstavila jih je Milena Toplak, obiskovalci pa so lahko vina tudi degustirali.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Razstavljena likovna dela je predstavil in razstavo odprl umetnostni zgodovinar Franc Obal, ki je povedal, da razstava povezuje kulturo in gospodarstvo. Dodal je, da Gönter zadnja leta stopa po poti svoje prepoznavnosti v sodobni slovenski in madžarski likovni umetnosti, kar dokazujejo razstave njegovih del, ki so bile v zadnjih letih, med njimi tudi razstava v Galeriji Murska Soboti.
»Lahko govorimo o lepoti, ljubezni in resnici njegove rodne panonske pokrajine. Vse to se odraža v njegovih delih. Srečamo se s številnimi motivi, od mlina na Muri do štorklje, ki odkrivajo avtorjevo rahločutnost in duhovno sposobnost dojeti minljivost starega sveta,« je dodal in zaključil, da je v razstavljenih delih možno opaziti avtorjevo navezanost na rodno okolje.
Endre Gönter se je rodil v Dobrovniku in končal študij likovne smeri na Pedagoški akademiji v Mariboru, sedaj pa živi v Murski Soboti. Nekaj časa je bil zaposlen kot likovni pedagog, potem pa do upokojitve kot tehnični urednik Vestnika. Bil je tudi med ustanovitelji likovne skupine Grupa 676, ki je združevala slikarje, arhitekte in fotografe. Leta 1987 je bil sprejet v Zvezo društev slovenskih likovnih umetnikov, od leta 1992 pa je tudi član Društva likovnih umetnikov Prekmurja in Prlekije. Svoja dela na samostojnih in skupinskih razstavah predstavlja že več kot petdeset let. Udeležuje se likovnih kolonij, simpozijev in srečanj, za svoje likovno delo pa je prejel številne nagrade in priznanja.