Protestni shodi sodnikov so se začeli ob 10. uri in so trajali predvidoma največ eno uro. Protest je bil tudi na okrožnem državnem sodišču in okrožnem državnem tožilstvu v Murski Soboti.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Glavne obravnave in seje niso bile preklicane, so pa prekinjene v vsaki posamezni zadevi posebej, o čemer je odločal predsednik senata. Ta je prisotne tudi obvestil, koliko časa je prekinitev konkretne zadeve trajala, so v obvestilu strankam v zvezi z današnjimi protestnimi shodi zapisali na vrhovnem sodišču.
Ostale službe sodišč in javne knjige so v tem času poslovale nemoteno, so se pa sodnikom z enourno prekinitvijo dela danes pridružili tudi tožilci. Po pojasnilih predsednice Slovenskega sodniškega društva Vesne Bergant Rakočević so o današnjem protestu že obvestili svetovno in evropsko sodniško združenje. Popoldan pa bo glavni odbor društva odločal o nadaljnjih ukrepih, "vključno s tako imenovano stavko, ter o strategiji vlaganja tožbenih zahtevkov proti državi zaradi prikrajšanja pri plačah sodnikov," je dodala Bergant Rakočević. Protestno izjavo bodo danes pripravili tudi v Društvu državnih tožilcev Slovenije.
Povod za današnji protest sodnikov in tožilcev je nespoštovanje odločbe ustavnega sodišča glede sodniških plač. Ustavno sodišče je junija odločilo, da so plače sodnikov prenizke, zakonodajalcu pa naložilo, da neustavnost odpravi do 3. januarja, kar pa se ni zgodilo.