Na sklep Arsa je najemnik decembra lani vložil pritožbo na okoljsko ministrstvo, to pa je v pritožbenem postopku ugotovilo, da ob inšpekcijskem ogledu, ki je bil opravljen 15. junija lani, odločba Inšpektorata za okolje in prostor še ni bila pravnomočna, ob ponovnem inšpekcijskem ogledu 28. junija pa je bilo ugotovljeno, da so bili odrejeni ukrepi že izvršeni. Zaradi tega je torej MOP odpravil sklep Arsa. Zoper odločbo ministrstva je možna pritožba na upravno sodišče.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuČrno-beli pripravljeni na derbi z vodilnimi zmaji: "Ne bomo jih šparali," sporoča Drobne
Fazanerija bo sredi nedeljskega popoldneva prizorišče derbija med Muro in Olimpijo.
O tem, ali se je kdo že pritožil oziroma ali se bo, še ne moremo poročati, je pa lendavski župan Anton Balažek, ki je bil skupaj s sodelavci o odločitvi ministrstva seznanjen pred nekaj dnevi, napovedal protiukrepe. Kakšne, še ni znano. Kaj odločitev okoljskega ministrstva pomeni za nadaljnje delovanje sporne bioplinarne, od katere se je lani širil neznosen smrad?
Najemniku bioplinarne, podjetju Eco Center, torej ostaja veljavno OVD, podjetje, ki pa bo v stečajnem postopku kupilo bioplinarno kot premoženje stečajnega dolžnika, torej podjetja Ecos, pa si bo moralo pridobiti okoljevarstveno dovoljenje na ime novega (starega?) upravljavca z napravo. Za to bo treba vložiti vlogo o spremembi okoljevarstvenega dovoljenja zaradi spremembe upravljavca, vse drugo pa ostane nespremenjeno. Čas, v katerem se lahko izda takšna odločba, pa je odvisen od števila vlog, ki so v reševanju.
Po mnenju odvetniške pisarne stečajnega upravitelja Matjaža Nanuta, ki vodi stečajni postopek za podjetje Ecos, ohranitev veljavnosti OVD za sam postopek ne pomeni veliko, saj bo novi lastnik moral zahtevati spremembo imena upravljavca v dovoljenju. Pri tem bo moral izpolnjevati enake pogoje, kot če bi dovoljenje pridobival na novo.
Kljub temu v pisarni priznavajo, da bo veljavno OVD pomenilo zaradi boljšega občutka za kupca tudi boljše izhodišče za prodajo premoženja.