V Spodnjem Krapju so še vedno popolnoma pod vodo, nekateri so ostali ujeti v hišah, saj jih niso želeli zapustiti. Dostop do njih je še vedno možen le s čolni, voda je namreč upadla zgolj za kakšnih deset centimetrov.
Manuela Dijak, ena izmed prebivalk, pravi, da so tako prepuščeni čakanju, da voda odide, šele nato bodo lahko pričeli s sanacijo. Sama z možem je ostala v hiši, medtem ko je mama, ki živi v spodnjem nadstropju, morala hišo zapustiti. Pri sosedih je porinilo vso kanalizacijo v hišo, sami pa imajo v garaži in shrambi od 40 do 50 centimetrov vode. V le nekaj urah je padla ogromna količina padavin, ki jim je življenje obrnila na glavo. Kot pravi, so bili prisiljeni eden drugega utapljati, saj drugače ni šlo. Po večurnem reševanju svoje in sosedove hiše, je po tuširanju ugotovila, da voda ne odteka. Tako se ne morejo niti tuširati.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPrvi sneg zapadel tudi po nižinah
Na cestah velja večja previdnost.
Ljudje so besni, saj so že devet let nazaj, ko so se prav tako spopadali z visoko vodo, zbrali dovolj podpisov za protipoplavno zaščito, zgodilo pa se ni nič.
Saša Polajnar pove, da jih visoka voda doleti na vsakih devet let, saj so se z njo že spopadali leta 2005 in 2014. Pri tem izpostavi, da se v devetih letih ni zgodilo nič za izboljšanje situacije. Kot pravi, si takšnih stvari več ne morejo dovoliti, saj živijo v strahu in paniki, kaj se jim bo zgodilo. Gradbeno dovoljenje za jez bi sicer moralo biti pridobljeno to leto, vendar do zdaj naravovarstveniki še niso izdali dovoljenja.
V zaselku Golnik ni ene stvari, ki ne bi bila pod vodo, poplavilo je vse. V Spodnjem Krapju je okrog 27 hiš zalitih z vodo.
Poveljnik Civilne zaščite Ljutomer Branko Novak, da je okrog 100 gasilcev še vedno na terenu. Na voljo imajo tudi dve muljni črpalki civilne zaščite, danes so dobili še črpalko visoke zmogljivosti na traktorski pogon. Kako dolgo bo še potrebno ukrepanje, težko oceni. Vse je odvisno od dogajanja, lahko traja še dan ali dva ali pa vse do konca tedna, še doda.