Preberite še
Odpri v novem zavihkuČrno-beli pripravljeni na derbi z vodilnimi zmaji: "Ne bomo jih šparali," sporoča Drobne
Fazanerija bo sredi nedeljskega popoldneva prizorišče derbija med Muro in Olimpijo.
Ravno včeraj je pisatelj izvedel, da je strokovna komisija njegov zadnji roman Leninov park uvrstila med deset finalistov za nagrado kresnik, nagrado za najboljši slovenski roman. Prvega kresnika pa je dobil za roman Svinjske nogice. Moderatorko Jedrt Jež Furlan, ki se je z njim pogovarjala, pa je zanimalo, kako ustvarja in piše, kako zaživijo njegove zgodbe in s čim prepriča svoje bralce.
{
Ob novici, da je roman Leninov park med nominiranci za kresnika, ni pokazal prav posebne evforije. Saj se po tem, ko dobiš nagrado nič kaj usodnega ne zgodi, pravi. "Vsaka nagrada te potreplja po ramenu, dobiš zunanjo potrditev, da znaš pisati. Itak pa se ob pisanju boriš z nasprotujočimi čustvi, po eni strani tistih, ki ti kvarijo veselje, in tem, da si do svojega pisanja preveč samokritičen. Je pa fajn, ko dobiš nagrado."
Golob je napisal tudi nekaj bibliografij, med drugim o košarkarju Petru Vilfanu, igralki Mileni Zupančič, odvetniku Petru Čeferinu in političarki Alenki Bratuš. Bralce je v zadnjem času osvojil tudi s svojimi kriminalnimi romani. Prvi je bil Jezero, ki je podrl vse slovenske rekorde in bil leta 2017 najbolj prodajana knjiga v Sloveniji. Glavni kriminalist pa svoje delo opravlja tudi v nadaljevanju zgodbe v romanu Leninov park. Ta roman je tudi portret najbolj perečih podob, oseb in stanj v Republiki Sloveniji. Ali kot pravi Golob: "Živimo v časih, ko ti, če imaš veze in denar, nihče nič ne more. Pisatelji pa lahko kaj naredi."
Več v Vestniku.