Tabor so v sodelovanju z OŠ Tišina pomagali pripraviti in izvesti tudi zunanji sodelavci Danijel Kolman, Dušan Novak, Jože Zamuda, Evgen Emri, Gasilska zveza Tišina, PGD Krajna ter starši učencev podružnične šole Gederovci. Tabor je potekal v več vsebinskih sklopih. Prvi dan so taborniki izpilili in dopolnili projekt Zidane lepotice kljubujejo času, v katerega je vključena tišinska šola. Taborniki so izdelali tematske hišice iz različnih materialov, ki so na ogled v šoli. Sledili so pomembni napotki o praktični izvedbi orientacijskih manir v naravi.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Tako se je drugi dan tabora začel ravno z orientacijskim pohodom, kjer so taborniki bili primorani uporabiti vso znanje in pripomočke, da so iz tišinske šole uspešno pripešačili po zaprašenih poteh do podružnice v Gederovcih. Na posameznih kontrolnih točkah so opravili vrsto zanimivih preizkušenj: naravoslovno delavnico, streljanje s paintball puško, ogled živali na kmetiji Berden v Murskih Petrovcih. Razdeljeni v pet skupin so s svojimi taborniškimi zastavicami prispeli na cilj v Gederovce.
Sledil je taborniški zbor, dvig zastave, priprava in ureditev spalnega šotora, priprava kurišč in taborniškega golaža, predstavitev PGD Krajna in Gasilske zveze Tišina, v kateri je sodeloval župan občine Tišina Franc Horvat. Poseben navdih mladim je s svojim zanimivim interpretiranjem in pogledom na šolanje nekoč podal tudi Evgen Emri. Vsaka skupina je nato pripravila golaž, s katerim so taborniki pogostili tudi vse prisotne goste.
Ko je taborni ogenj segal že visoko v nebo, seveda ni šlo brez harmonike in kitare. Taborniki so zapeli in zaplesali v toplo poletno noč ter se nato odpravili k počitku. Ravo slednji je bil za marsikoga čudovito doživetje, saj je nočitev bila organizirana v vojaškem šotoru. Dežurna služba je odlično opravila svoje delo, saj je taborni ogenj plapolal vse do jutranjih ur in dobro služil svojemo namenu. Taborniki so si na njem zjutraj pripravili obrok. Po pospravljanju tabora je sledil odhod proti Tišini. Na poti so taborniki preveslali gramoznico ob Belem križu ter na majhnem otočku izbrskali zemljevid, ki jih je pripeljal do skritega zaklada. Tabor so zaključili v poznih petkovih popoldanskih urah.