Po ogledu prostorov razvojnega centra so predali komplete igrač dvojezičnim vrtcem, skupaj okrog devetsto igrač, prestavili pa so tudi razvojno orodje Gibalne note. Sledila je glasbena delavnica za otroke z Judit Andrejek ter rokodelska in lončarska delavnica.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Obiskovalce je nagovoril predsednik Pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti Ferenc Horvat. Povedal je, da so v dveh letih v uresničitev projekta vložili veliko truda in energije. »Gradnjo sta financirali madžarska in slovenska država. Za kraj Radmožanci smo se odločili, ker v njem živi zelo aktivna skupnost in domačini so ves čas načrtovanja in izvajanja projekta sodelovali in nam svetovali. V zgradbi bodo začeli izvajali dejavnosti v jeseni.« Pobudniki za projekt so bile vzgojiteljice in vzgojitelji, ki pri njegovem uresničevanju aktivno sodelujejo. Vzgojiteljicam pomagajo tudi pri strokovnem izobraževanju, tako da bodo zagotovili strokovni kader, ki bo govoril madžarski in slovenski jezik. »Želimo, da zgradba postane tudi medgeneracijska hiša, saj je medgeneracijsko sodelovanje zelo pomembno. Ob odprtju prikazujemo dejavnosti, za katere si želimo, da bi se tu odvijale, tako aktivnosti za otroke, kakor tudi za odrasle,« je dodal.
Razvojni center Radmožanci je bil zgrajen na parceli, ki jo je lendavska občina brezplačno prenesla na Pomursko madžarsko samoupravno narodno skupnost. Vrednost gradbenih del je bila nekaj manj kot 652 tisoč evrov. Slovenska vlada je k naložbi prispevala 100 tisoč evrov.
Strokovnjaki in vzgojitelji bodo zagotavljali pomoč vsem otrokom s posebnimi potrebami, ne glede na nacionalno pripadnost. Med pogoji kakovostnega sobivanja, sožitja in sodelovanja večinskega naroda in avtohtone madžarske narodne manjšine je tudi skrb za zagotovitev enakih možnosti in zagotovitev enake obravnave ranljivih skupin, med katere spadajo še posebej otroci s posebnimi potrebami, katerim je potrebno zagotoviti celostno obravnavo, poudarjajo v Pomurski madžarski samoupravni narodni skupnosti.