Ključna sporočila letošnjega tedna so, da igra pomaga otroku razvijati domišljijo, krepi telo, spleta prijateljstva in povezuje. Pomen igre in prostega časa bodo z različnih vidikov osvetlili tudi strokovnjaki na današnjem posvetu v Ljubljani.
"Na svetovalce pri TOM-u so se pred epidemijo otroci najpogosteje obračali s težavami, kot so ljubezen, telesni razvoj, spolnost, vrstniki in šola, v času epidemije, pa so, kot ugotavljajo, te vsebine stopile v ozadje. V ospredju so se pojavile stiske povezane z duševnim zdravjem, družino in samomorilnimi mislimi.
Zveza vabi družine, vrtce in šole, da se en dan v Tednu otroka odpravijo na lažji pohod ali sprehod. Pri tem naj udeleženci beležijo število korakov, ki naj ga potem sporočijo na Facebook. Tisti, ki bodo naredili največ korakov, bodo prejeli simbolično nagrado.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Nadalje vabijo k ustvarjanju razigranih korakov. Otroci naj na papir obrišejo svoja stopala, jih izrežejo in pobarvajo ter nalepijo na okna, oglasne deske in stene. V zvezi bodo veseli, če bodo fotografijo objavili na družbenem omrežju ali pa jim jo poslali.
Prav tako imajo otroci priložnost, da sodelujejo na natečaju Mala pozorna nogavička.
V okviru tedna se bodo zvrstile številne prireditve za otroke po vsej Sloveniji.